cmn fotka

Flyball

Flyball vznikol v 70. rokoch v Kalifornii. Hneď si získal popularitu po celej Amerike, hlavne u majiteľov temperamentných a hravých psíkov, pretože pre psovodov nebol fyzicky náročný. K nám sa dostal cez Veľkú Britániu, Belgicko a Holandsko. Nadšenci, ktorí videli ukážky tejto zábavnej športovej hry na zahraničných výstavách, si prvé vrhacie strojčeky vyrobili sami a začali na nich so svojimi psami trénovať. Neskôr nechala firma vyrábajúce krmivá pre psov vyrobiť dve kompletné sady pre flyball a vášniví psíčkari pre tento šport ho mohli začať propagovať na väčších výstavách a pri rôznych akciách.

Tejto hre sa môžu venovať všetky kategórie psíčkarov i tí, ktorí nemajú žiadnu fyzickú kondíciu. Športuje hlavne pes. Nezáleží na plemene ani na veľkosti, ale menšie plemená majú pre svoju pohyblivosť na závodoch predsa len väčšie šance než napríklad plemená obrie. Dôležitý je zdravotný stav psa, dobrá ovládateľnosť, rýchlosť, chuť hrať sa a záujem o aport. Pokiaľ by sme sa chceli venovať závodom, tak by náš pes nemal byť agresívny a ani príliš bojazlivý. Pri závodoch medzi sebou súperia dve družstvá, každé má štyroch psovodov a štyroch psov, takže pes sa môže dostať do kontaktu s cudzími psami i ľuďmi, preto by nemal byť neznášanlivý.

Športové náčinie – k flyballu potrebujeme odpaľovací box, tenisové loptičky a štyri rovnaké skokové prekážky. Pre nácvik i závody je potrebné nízke ohradenie parkúrov. Box i prekážky môžu mať rôzny vzhľad, ale maximálne miery sú pevne stanovené. Celú sadu – teda loptový strojček (alebo odpaľovací box) i prekážky si môžeme vyrobiť sami alebo si ich nechať vyrobiť. Prípadne priamo kúpiť u firmy, ktorá sa zaoberá výrobou prekážok napríklad pre agility.

flyball

Výcvik by sme mali začať na niektorom cvičisku, kde sa tejto hre venujú. Väčšinou to bývajú cvičiská agility. Vyvarujeme sa tak zbytočných chýb, ktoré by sme potom pracne a dlho museli napravovať. Táto hra sa zdá na prvý pohľad síce jednoduchá, ale pes pri nej vykonáva niekoľko cvikov (skok cez prekážky, odpálenie loptičky, jej chytenie a rýchle aportovanie), ktoré musí bezchybne zvládnuť, aby sa mohol zdokonaľovať iba v rýchlosti. Môžeme sa tiež prihlásiť na tábor alebo víkend agility, kde sa bude vyučovať i táto hra. Niektoré kluby sa tejto hre venujú i na samostatných víkendoch. Nacvičovať flyball môžeme tiež sami, ale najskôr by sme mali nazbierať čo najviac skúseností z kurzov, zo závodov a akcií kde sme sa s týmto športom mohli priamo stretnúť. Dohodnúť si môžeme i „hosťovanie“ na niektorom cvičisku, kde sa flyballu venujú. Takto môžeme stráviť aspoň pár hodín nácviku tejto hry pod dozorom už skúsených cvičiteľov.

Preteky sú organizované väčšinou podľa pravidiel NAFA (North American Flyball Association). U nás sa ich už koná niekoľko ročne. Atraktívnosť flyballu spočíva v tom, že spolu súťažia dve družstvá. Každé má štyroch psovodov so štyrmi psami a svoj ohradený parkúr. Psovod svojho psa posiela cez štyri prekážky postavené v rade za sebou, ich výška je nastavená podľa najmenšieho psa v družstve. Po prekonaní prekážok pes stlačením pedálu na vrhacom boxe odpáli loptičku. Ten chytí a čo najrýchlejšie aportuje svojmu psovodovi späť, znovu cez všetky prekážky. Pretože o víťazstvo rozhoduje rýchlosť i presnosť, dohliada na obe družstvá niekoľko rozhodcov. Pre divákov je potom atraktívna nielen rýchlosť psa, ale i krkolomné skoky, pri ktorých pes chytá loptičku.

Pripravujeme kurz Flyball!!!

Kde: areál psieho centra CMN /Šelpice pri Trnave/

Pre koho: začiatočníci a mierne pokročilý

Počet účastníkov: max.8

Poplatok: 40 €/ kurz

Pomôcky: cca. 5 tenisových loptičiek/označených vašou značkou/,postroj pre psíka, obojok, vodítko, miska na vodu, pamlsky,hračka na naťahovanie,očkovací preukaz, príp. kennelka...

Viac info o presných dátumoch nájdete na našom Facebooku!

fb

Nenechajte si ujsť príležitosť pravidelného tréningu!!!

Kurz bude ukončený súťažou dvojíc.

Agility tréningy

Pre koho: Agility tréningy sú určené ako pre začiatočníkov tak pre mierne pokročilých v tomto športe. Podmienkou je aby psík poznal aspoň niektoré typy prekážok ,mal chuť behať a hrať sa.Taktiež mal zvládnuté základy poslušnosti.

Agility: Prekážková dráha, ktorú psík prekonáva bez vodítka a v určitom poradí, na ktoré ho majiteľ postupne navádza. Medzi prekážky patrí napr.tunel, kruh, slalom, skokové prekážky, zónové prekážky (áčko,kladina,...)

agility

Kategória: funny tréning - agility

Organizátor: OZ Rodinný pes (RP)

Tréner: Lenka Mauricová (certifikovaný tréner Agility)

Suma: Pre členov združenia RP: 50€ / rok 2015

Splatnosť: na číslo účtu združenia OZ OTB banka:15971635/5200, prípadne v hotovosti v Psom centre CMN (Šelpice-Nemečianka) pri Trnave

Prihlásiť: na e-mail:rodinnypes@gmail.com, info aj na 0907 433 158

Viac info o presných dátumoch nájdete na našom Facebooku!

fb

Dogfrisbee tréningy

Pre koho: Dogfrisbee tréningy sú určené ako pre začiatočníkov, tak pre mierne pokročilých v tomto športe. Výhodou je ak psík rád behá a aportuje( prináša) hračky,loptičky,disky. Podmioenkou je aby mal psík zvládnuté základy poslušnosti.

Dogfrisbee: Ide o športovú aktivitu,kde psík chytá a prináška hodené frisbee disky(lietajúce taniere). Možnosti kombinácie dogfrisbee sú rôzne.Či už ide o trénovanie so psíkom prinášať disky z ďalekých hodov,freestyle za doprovodu hudby, trénovanie a vymýšlanie nových techník hodov s diskom.

frisbee

Prečo Dogfrisbee: dostatočný pohyb a zamestnanie pre aktívne psy a ich majiteľov, zábava a relax v prírode nielen pre dospelých ale aj deti.Zlepšovanie poslušnosti a ovladateľnosti psíkov.

V termíne: po dohode s trénerom

Kontakt: 0907 433 158, 0908 465 423

Prihlásiť na e-mail:rodinnypes@gmail.com

Viac info o presných dátumoch nájdete na našom Facebooku!

fb


Kontakt

Novinky nájdete na facebooku
fb Starostlivosť o zvieratká
Zdenka2.jpg
Zdenka

zdenka.jpg
Lenka

adresa Šelpice - Nemečianka /pri pumpe Benzina vľavo/
mobil 0908 465 423
0907 433 158
Spôsob platby: na číslo účtu – 2623761526/1100
IBAN: SK0711000000002623761526
e-mail canismauris@gmail.com
footer